Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne wakacje 2019

Data publikacji 18.06.2019

W Komendzie Głównej Policji odbył się briefing poświęcony m.in. bezpieczeństwu w ruchu drogowym w związku ze zbliżającymi się wakacjami. Podczas briefingu miała miejsce inauguracja ogólnopolskiego przedsięwzięcia pn. „Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – WAKACJE 2019”.

Każdego dnia, przez cały okres wakacji, będzie prezentowana na mapie bieżąca liczba i lokalizacja wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Wizualizacja ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonić do refleksji użytkowników dróg, jak również zachęcić media do dyskusji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Podinsp. Radosław Kobryś poinformował, że Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji opracowało wykaz punktów w kraju wraz z zestawieniem numerów telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia kontroli autobusów. Przypominał, że istnieje możliwość zgłoszenia kontroli autobusu wiozącego dzieci i młodzież na letni wypoczynek. Można to zrobić osobiście w każdej jednostce Policji lub telefonicznie. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Podczas trwania wakacji, w każdy czwartek, na stronie policja.pl będą pojawiać się „Fakty i mity na drodze” dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podinspektor Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji zaapelował do kierujących pojazdami o rozwagę podczas jazdy i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w szczególności stosowanie się do ograniczeń prędkości, respektowanie praw pieszych, a także niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu.

► Wykaz punktów kontroli autobusów

(BRD KGP)

 

Powrót na górę strony