Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

25-latek z zarzutami za agresję skierowaną w interweniujących policjantów

Data publikacji 18.06.2019

Do 5 lat pozbawienia wolności może grozić 25-latkowi, który znieważył funkcjonariuszy i uderzył jednego z nich. Każdy, kto podnosi rękę na policjanta musi liczyć się z surowymi konsekwencjami. Prokuratura Rejonowa w Żarach zastosowała dozór wobec mężczyzny.

Policjanci zabezpieczają wiele imprez kulturalnych oraz sportowych, których o tej porze roku odbywa się bardzo wiele. Dbają o bezpieczeństwo bawiących się, podejmując również interwencje wobec agresywnych osób, często z narażeniem swego życia i zdrowia. Do takiej interwencji doszło podczas jednej z imprez plenerowych na terenie powiatu żarskiego. W niedzielę na ranem (16 czerwca ) w Trzebielu funkcjonariusze podjęli z własnej inicjatywy czynności wobec dwóch osób znajdujących się w kilkuosobowej grupie. Mężczyźni szarpali się między sobą, policjanci odizolowali ich od siebie nie dopuszczając do eskalacji konfliktu. Jeden z nich, 25-latek, wyjątkowo agresywnie nastawiony w stosunku do policjantów nie reagował na polecenia zachowania zgodnego z prawem. Znieważał funkcjonariuszy oraz groził pobiciem zbliżając się z rękoma złożonymi do zadania ciosu. Policjanci w związku z takim zachowaniem 25-latka oraz brakiem jego reakcji na wezwania do zachowania zgodnego z prawem, podjęli decyzję o jego zatrzymaniu. Podczas tej czynności mężczyzna uderzył jednego z policjantów powodując u niego obrażenia ręki i głowy. Podczas badań diagnostycznych okazało się, że funkcjonariusz ma złamaną kość ręki oraz wstrząśnienie mózgu.

Zatrzymany został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie i okazało się, że miał blisko 1,5 promila. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty znieważenia funkcjonariuszy, naruszenia nietykalności cielesnej jednego z nich oraz kierowania gróźb bezprawnych i zmuszania do zaniechania czynności. Nie ma zgody i aprobaty na takie zachowania. Każdy, kto podnosi rękę na policjanta musi liczyć się z surowymi konsekwencjami. Mężczyźnie może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa w Żarach zastosowała dozór wobec mężczyzny.

 

komisarz Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach

Powrót na górę strony