Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

V Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Policji Dolnośląskiej – mundurowi zagrali dla 1,5 rocznego Alanka Hubisza

Data publikacji 19.06.2019

Dość niecodzienną jest sytuacja, gdy po zakończeniu zawodów sportowych, ich wynik schodzi na drugi plan, prawda? Tak właśnie było w przypadku „V Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej Policji Dolnośląskiej” pod hasłem „Policja — Dzieciom”, który honorowym patronatem objął Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu. Najważniejszy „wynik” tych zmagań to kwota, którą udało się zebrać - 30 tysięcy złotych, ponieważ środki te pomogą w leczeniu 1,5 rocznego chłopca — Alanka Hubisza.

200 policjantów reprezentujących 19 jednostek garnizonu dolnośląskiego oraz WSPol w Szczytnie wzięło udział w kolejnym charytatywnym turnieju piłki nożnej zorganizowanym przez jaworskich policjantów. Zmaganiom, jak zawsze przyświecał szczytny cel – zbiórka funduszy na pomoc dla najmłodszych.

Tradycyjnie, jak co roku o tej porze, do powiatu jaworskiego zawitali mundurowi z całego Dolnego Śląska. Zawody piłkarskie rozgrywane były tym razem dla 1,5 rocznego Alanka Hubisza, który od urodzenia cierpi z powodu niewydolności nerek. Jedna z nich od początku nie funkcjonuje. Trwa walka lekarzy o uratowanie drugiej nerki, która wymaga ciągłego wspomagania specjalistycznym, nierefundowanym preparatem w długotrwałym i kosztownym procesie leczenia.

Na stadionie gminnym w Męcince odbył się jubileuszowy „V Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Policji Dolnośląskiej” o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze pod hasłem „Policja – Dzieciom”. Wydarzenie to zostało objęte patronatem honorowym przez Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinspektora Tomasza Trawińskiego.

Policjanci z Jawora systematycznie włączają się w pomoc chorym i potrzebującym dzieciom, dlatego po raz kolejny zaprosili do wspólnego działania swoich kolegów z całego Dolnego Śląska, a także gościnnie reprezentację Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W trakcie turnieju miały okazję zmierzyć się ze sobą drużyny reprezentujące CBŚP z Jeleniej Góry, wspomniane już WSPol, Wydział Kryminalny KWP we Wrocławiu, Oddziały Prewencji Policji we Wrocławiu, Komendy Miejskie Policji w Legnicy, Jeleniej Górze i Wrocławiu oraz Komendy Powiatowe Policji z Kamiennej Góry, Oleśnicy, Świdnicy, Trzebnicy, Środy Śl., Oławy, Strzelina, Ząbkowic Śl., Zgorzelca, Złotoryi, Lwówka Śl. i oczywiście Jawora.

Emocje i sportowa rywalizacja towarzyszyły wszystkim uczestnikom zawodów do samego końca. Na murawie zwyciężyli policjanci z KMP w Wałbrzychu, pokonując w finale drużynę Techników Kryminalistyki z KMP we Wrocławiu. Na najniższym stopniu podium znaleźli się funkcjonariusze z KPP w Świdnicy. Ponadto wyróżniono poszczególnych piłkarzy i zespoły w 14 kategoriach indywidualnych.

Warto zaznaczyć, że Puchar Fair Play ufundowany przez minister Elżbietę Witek otrzymała drużyna Wydziału Kryminalnego KWP we Wrocławiu. Jej funkcjonariusze wykazali się wielką determinacją w chęci wspomożenia Alanka, jednak z uwagi na niecierpiące zwłoki czynności służbowe musieli zrezygnować z udziału w turnieju. Na pewno na wielkie uznanie zasłużyli również policjanci OPP we Wrocławiu, którzy dodatkowo zebrali kwotę ponad 1500 zł, którą przekazali podczas turnieju. W ceremonii wręczenia nagród wziął udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu  insp. Dariusz Wesołowski, na którego ręce przekazano również Puchar Fair Play.

Należy podkreślić, że wszyscy tego dnia grali w jednej drużynie, której celem była pomoc choremu chłopcu. Dlatego po turnieju przystąpiono do zakupu cegiełek i licytacji prowadzonych przez członków stowarzyszenia „Damy radę”. Funkcjonariusze i zaproszeni goście otworzyli nie tylko swoje serca, lecz również portfele, ponieważ zebrano na miejscu kwotę aż 30.120,23 zł, która zostanie przeznaczona na leczenie Alanka Hubisza.

Prócz zmagań sportowych kibice mogli obejrzeć policyjny sprzęt, w tym służbowe motocykle i radiowozy. Nad wszystkim czuwał natomiast Komisarz Lew – maskotka policji dolnośląskiej, z którą można było sobie zrobić zdjęcia, a nawet zatańczyć.

Chociaż „V Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Policji Dolnośląskiej” przeszedł już do historii, funkcjonariusze z Jawora deklarują kontynuowanie tej szczytnej inicjatywy. Kierując się dewizą „gramy – pomagamy” zapewniają, że za rok spotkają się w jeszcze większym gronie podczas kolejnej edycji turnieju, pragnąc pomóc innej osobie, która będzie potrzebowała wsparcia.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

  • Komisarz Lew z dziećmi
  • Zdjęcie drużyn biorących udział w turnieju
  • Kapitanowie drużyn z pamiątkowymi tablami
  • Policjantka z chłopcem, który namalował radiowóz
  • Funkcjonariusze KPP Jawora na scenie w koszulkach Policja Dzieciom.
  • Zwycięska drużyna KMP Wałbrzych
Powrót na górę strony