Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca zatrzymany w pościgu

Data publikacji 21.06.2019

Policjant poznańskiej drogówki zatrzymał w pościgu na motocyklu pijanego kierowcę, który łamiąc wszelkie przepisy ruchu drogowego, stwarzał realne zagrożenie na drodze. Rajdowiec „na podwójnym gazie” przez ponad 7 kilometrów uciekał z Tarnowa Podgórnego do miejscowości Kaźmierz, gdzie ostatecznie w jego zatrzymaniu pomogli obywatele. Całość interwencji mundurowy zarejestrował kamerą nasobną.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu 6 czerwca br. rano pełnili służbę na motocyklach w Tarnowie Podgórnym. Około godziny 7.15 na ulicy 23 października policjant chciał zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę srebrnego volkswagena passata. Ten zignorował sygnały mundurowego i zaczął uciekać. Funkcjonariusz natychmiast wsiadł na motocykl i ruszył za uciekinierem.

Mimo wyraźnych sygnałów błyskowo-dźwiękowych kierowca passata nie zatrzymywał się, a w trakcie swojej ucieczki łamał szereg przepisów drogowych, stwarzając realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kierujący wyprzedzał pomimo zakazu, zmuszał innych kierowców do zjeżdżania z jezdni, w obszarze zabudowanym trzykrotnie przekraczał dopuszczalną prędkość. Ponadto kierowca kilkukrotnie zjeżdżał z jezdni, wpadając w poślizgi na zakrętach.

Ostatecznie uciekiniera zatrzymano po ponad 7-kilometrowym pościgu w miejscowości Kaźmierz. Wszystko dzięki obywatelom, którzy jechali swoimi samochodami w pobliżu i widząc zdarzenie, zastawili uciekającego passata oraz pomogli w zatrzymaniu niebezpiecznego kierowcy. Jak się później okazało, 53-letni mężczyzna był nietrzeźwy. Miał blisko 2 promile w wydychany powietrzu.

Pijany kierowca stracił prawo jazdy. Odpowie za niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę przed Policją oraz za jazdę „na podwójnym gazie”. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / kp)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.79 MB)

Powrót na górę strony