Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dyżurny po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 24.06.2019

Dyżurny bielskiej komendy, wracając ze służby, zauważył jadące brawurowo audi. Funkcjonariusz podejrzewając, że kierowca może być pod wpływem alkoholu, natychmiast zainterweniował. Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że 29-latek miał 2,8 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Mundurowy udowodnił, że policjantem jest się również po służbie.

Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim, w minioną sobotę 22.06.br., około 20, wracając ze służby zauważył audi wyjeżdżające z dużą prędkością z jednej z posesji. Dzięki natychmiastowej reakcji jadącego rowerem policjanta, nie doszło do zderzenia z samochodem. Zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenia funkcjonariusza, że może on być pod wpływem alkoholu. Podczas rozmowy z mieszkańcami  funkcjonariusz zauważył, że pojazd powrócił na posesję, z której wcześniej wyjechał. Podczas rozmowy z mężczyzną policjant od razu wyczuł od niego silną woń alkoholu, o czym powiadomił dyżurnego Policji.

Przybyli na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy audi. Badanie alkomatem wykazało 2,8 promila alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że mężczyzna ma również zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz nieodpowiedzialnym zachowaniem 29-latka zajmie się sąd.

(KWP w Białymstoku/ mw)

Powrót na górę strony