Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Patrol wodny uratował załogę żaglówki

Data publikacji 24.06.2019

Policyjny patrol wodny uratował siedem osób, które wpadły do wody, po tym jak wiatr wywrócił ich żaglówkę. Dzięki natychmiastowej reakcji mundurowych nikomu nic się nie stało. Wszyscy zostali bezpiecznie przetransportowani na brzeg.

W minioną sobotę, 22.06.br.,  policjant z Posterunku Policji w Michałowie młodszy aspirant Adam Jurczuk pełnił służbę w patrolu wodnym nad zalewem w Siemianówce wspólnie z ratownikiem z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Tuż po 13 mundurowi zauważyli żaglówkę, która w wyniku wyniku silnego podmuchu wiatru, wywróciła się. Do wody wpadła cała załoga łodzi, łącznie siedem 7 osób, w tym 3 dzieci. Mundurowi natychmiast ruszyli w ich kierunku i już po chwili byli przy żaglówce. Policjant z ratownikiem uratowali troje dzieci w wieku 5-11 lat oraz czwórkę dorosłych i psa. Na szczęście osoby były w kamizelkach ratunkowych.

Dzięki szybkiej interwencji wodnego patrolu nikomu nic się nie stało. Cała załoga wywróconej żaglówki bezpiecznie została przetransportowana na brzeg.

(KWP w Białymstoku / mw)

Powrót na górę strony