Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukryci pod podwoziem autokaru wycieczkowego nielegalnie przekroczyli granicę UE

Data publikacji 24.06.2019

Policjanci z Krzeszowic zatrzymali trzech nielegalnych imigrantów. Mężczyźni nielegalnie przekroczyli granicę ukrywając się pod podwoziem autokaru, gdzie spędzili ponad dobę.

Wczoraj, 23 czerwca br., w godzinach porannych na teren jednej z firm transportowych w Krzeszowicach wezwano policjantów, gdzie według zgłoszenia zauważono jak trzech młodych mężczyzn wychodzi spod autokaru wycieczkowego, który powrócił z Sarajewa. Pasażerowie tego autobusu wysiadali już wcześniej.

Na miejsce udali się policjanci z Komisariatu Policji w Krzeszowicach. Wówczas ostatni z mężczyzn wyczołgiwał się spod pojazdu. Pozostali siedzieli obok autobusu, byli zdrętwiali, gdyż ciężko im było się poruszać, z uwagi na bardzo ciasną przestrzeń w jakiej się ukryli.

Policjanci ustalili, że obcokrajowcy w nocy z 21 na 22 czerwca br. podczas przystanku w Sarajewie ukryli się pod podwoziem autokaru w 40 centymetrowej przestrzeni wokół koła zapasowego i w takich warunkach podróżowali aż do Krzeszowic. Wszyscy trzej mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komisariatu Policji. Okazali się nimi dwaj Algierczycy w wieku 17 i 22 lat oraz jeden 17-letni Syryjczyk. Policjanci zaopiekowali się nimi, dali im wody, jedzenie oraz umożliwili umycie się. Następnie nielegalni imigranci zostali przekazani funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach, którzy wykonali dalsze czynności z ich udziałem.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony