Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Plantacja konopi w lesie zlikwidowana

Data publikacji 25.06.2019

Policjanci świdnickiej komendy ujawnili i zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Funkcjonariusze łącznie zabezpieczyli ponad 100 krzewów w różnej fazie wzrostu. Z zabezpieczonych roślin można byłoby uzyskać ponad 10 tys. porcji handlowych marihuany. W tej sprawie mundurowi zatrzymali 33-letniego mężczyznę. O dalszym jego losie zdecyduje teraz sąd. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadząc działania wymierzone w przestępczość narkotykową wraz z funkcjonariuszami Straży Leśnej Nadleśnictwa Świdnica, w wyniku pracy operacyjnej zlikwidowali plantację konopi indyjskich znajdującą się na terenie powiatu.

Funkcjonariusze ujawnili uprawę znajdującą się w ustronnym miejscu na terenie kompleksu leśnego. Zabezpieczyli ponad 100 krzewów konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu. Można byłoby z nich uzyskać ponad 10 tys. porcji marihuany gotowej do sprzedaży.

Policjanci w tej sprawie zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który w tej sprawie usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Za nielegalną uprawę konopi indyjskiej grozić mu może kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 19.07 MB)

Powrót na górę strony