Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczecińscy policjanci uratowali życie młodej kobiecie

Data publikacji 27.06.2019

Na czas zareagowali wczoraj wieczorem funkcjonariusze Komisariatu Szczecin Nad Odrą, odcinając linę, na której próbowała sobie odebrać życie młoda kobieta. W wyniku profesjonalnie przeprowadzonej akcji ratunkowej, odzyskała funkcje życiowe i przebywa pod opieką lekarzy.

Sierż. sztab. Jarosław Szuba i sierż. Karol Berski, pełniąc służbę na terenie Szczecina, w godzinach wieczornych podjęli czynności ratownicze wobec młodej kobiety, która usiłowała popełnić samobójstwo. Po przybyciu na miejsce błyskawicznie odcięli linę, za pomocą której osoba próbowała odebrać sobie życie. Mundurowi wobec nieprzytomnej podjęli reanimację, jak się okazało po kilkunastu minutach, skuteczną. Po przywróceniu funkcji życiowych kobieta została przekazana pod opiekę lekarzy.

Według medyków, gdyby nie profesjonalne i zdecydowane czynności ratunkowe policjantów, osoba nie miałaby żadnych szans na przeżycie.

Warto dodać, że sierż. sztab. Jarosław Szuba jest wykwalifikowanym ratownikiem medycznym. Jest to kolejna interwencja policjanta zakończona udzielaniem pomocy osobie, której zdrowie i życie było zagrożone.

(KWP w Szczecinie)

Powrót na górę strony