Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie uratował nad zalewem w Kryspinowie tonącego mężczyznę

Data publikacji 28.06.2019

Na służbie jest się przez cały czas. Dowiódł tego policjant z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, który w czasie wolnym od służby podjął akcję ratowania tonącego mężczyzny i uratował życie tonącemu 33-latkowi.

Do zdarzenia doszło 26 czerwca br., po godzinie 18:00 w Kryspinowie. 25-letni policjant Wydziału Prewencji wypoczywając na strzeżonym kąpielisku usłyszał wołanie o pomoc i zauważył, że około 40 metrów od brzegu mężczyzna znika pod wodą. Bez chwili wahania ruszył z pomocą lecz sytuacja szybko zaczęła się komplikować, bo tonący bezwładnie opadał na dno zbiornika wodnego. Wtedy policjant zanurkował i wyciągnął 33-latka na powierzchnię wody. Następnie stosując jedną z technik holowania osób poszkodowanych w wodzie, bezpiecznie dopłynął z mężczyzną do brzegu. Tam dalszą akcję ratowniczą pomogli mu kontynuować ratownicy wodni. Dzięki zdecydowanej postawie policjanta życie mężczyzny zostało uratowane.

Jesteśmy dumni, że mamy wśród nas takiego funkcjonariusza. Jego bohaterski czyn jest godzien podziwu i naśladowania.– powiedział Komendant Powiatowy Policji w Krakowie mł. insp. Tomasz Drożdżak.

(KWP w Krakowie / mw)

 

Powrót na górę strony