Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano "dziuplę" samochodową. Dwóch paserów zatrzymanych

Data publikacji 28.06.2019

Silniki, skrzynie biegów, liczne podzespoły samochodowe i moduły pochodzące z kradzieży części na terenie Włoch zabezpieczyli małopolscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP. Zatrzymano dwóch mężczyzn, którym przedstawiono zarzuty paserstwa, za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

26 czerwca 2019 roku funkcjonariusze CBŚP z Białegostoku wraz z policjantami Wydziału Kryminalnego i Wydziału Dochodzeniowo Śledczego KPP Wieliczka realizując materiały operacyjne na terenie jednej z miejscowości w gminie Wieliczka, zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 45 i 46 lat, podejrzewanych o paserstwo części i podzespołów samochodowych różnych marek. Na terenie prywatnej posesji, w wynajmowanych przez mężczyzn pomieszczeniach policjanci ujawnili: około 60 silników i skrzyń biegów, 300 sztuk różnych podzespołów samochodowych, w tym części elektroniczne, komputery, radioodtwarzacze, moduły, które pochodziły z kradzieży części na terenie Włoch. Ponadto w wyniku przeszukania pomieszczeń u jednego z mężczyzn znaleziono i zabezpieczono znaczną sumę pieniędzy w obcych walutach.

Wstępnie wartość ujawnionych i zabezpieczonych przedmiotów oraz gotówki oszacowano na około milion złotych. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty paserstwa, czyli w tym przypadku nabywania części samochodowych pochodzących z kradzieży (art. 291 par. 1 kk), za co grozi im do 5 lat więzienia. Postępowanie prowadzi KPP Wieliczka.

(KWP w Krakowie/ mw)

  • Części samochodowe w tzw. dziupli
  • silniki samochodowe wraz z osprzętem
  • skrzynie biegów
  • zabezpieczone pieniądze
Powrót na górę strony