Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 100 zarzutów za posiadanie i handel narkotykami

Data publikacji 28.06.2019

Do Sądu Okręgowego w Katowicach trafił akt oskarżenia przeciwko pięciu mężczyznom z naszego regionu w wieku od 20 do 23 lat. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienia podejrzanym 102 zarzutów dotyczących posiadania i udzielania narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Dwóch z nich dobrowolnie poddało się karze, pozostałym grozi do 10 lat więzienia.

Sprawa zaczęła się dość nietypowo. Pod koniec października 2018 roku funkcjonariusz straży miejskiej obsługujący system monitoringu miejskiego, zauważył dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Ich zachowanie wskazywało, że mogła to być transakcja sprzedaży środków odurzających. Strażnik o zaistniałej sytuacji powiadomił policję. Dzięki intensywnym czynnościom operacyjnym kryminalni z Mysłowic ustalili zarówno dilera, jak i kupującego. Podczas przeszukania mieszkania 22-letniego katowiczanina policjanci zabezpieczyli ponad 460 gramów amfetaminy, 225 gramów marihuany, 60 gramów haszyszu i 49 gramów ecstasy.

Dalsze działania mysłowickich kryminalnych prowadzone na szeroką skalę doprowadziły do ustalenia i zatrzymania kolejnych czterech młodych mężczyzn trudniących się handlem narkotykami w naszym regionie. Wobec trzech z nich sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, a dwóch oddał pod dozór policji.

Do Sądu Okręgowego w Katowicach trafił właśnie akt oskarżenia w tej sprawie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im łącznie 102 zarzutów dotyczących posiadania oraz udzielania środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Dwóch z nich dobrowolnie poddało się karze, pozostałym grozi do 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach)

Powrót na górę strony