Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieodpowiedzialni kierowcy na autostradzie

Data publikacji 01.07.2019

Grudziądzcy policjanci w nieoznakowanych radiowozach z videorejestratorami regularnie patrolują autostradę A1. Funkcjonariusze bacznie obserwują kierowców na trasie szybkiego ruchu i natychmiast reagują, gdy dochodzi do „łamania” przepisów. Jazda z prędkością powyżej 200 km/h i niebezpieczne wyprzedzanie to jedne z wykroczeń ujawnionych przez mundurowych.

W piątek (28.06.19) policjanci z grudziądzkiej „drogówki” patrolowali autostradę A-1 nieoznakowanym radiowozem z videorejestatorem. Mundurowi nadzorowali ruch w obu kierunkach trasy szybkiego ruchu naprzemiennie. 
Około godz.10:00 funkcjonariusze zauważyli bardzo szybko jadący lewym pasem pojazd w stronę Gdańska. Policjanci od razu ruszali za mercedesem, żeby zmierzyć jego prędkość. Policyjny videorejestrator wskazał, że auto pędzi 202 km/h. Funkcjonariusze przerwali zbyt szybką jazdę zatrzymując kierowcę do kontroli. Okazało się, że samochód prowadził 67-letni mężczyzna, który za przekroczenie prędkości o 62 km/h został ukarany wysokim mandatem. Na konto kierowcy wpłynęło też 10 punktów karnych.
Pół godziny później mundurowi jadąc już w kierunku Torunia zauważyli bardzo niebezpieczny manewr wykonany przez kierowcę volkswagena. Mężczyzna nieoczekiwanie wjechał na pas awaryjny i jadąc nim wyprzedzał inne pojazdy. Następnie bezmyślny kierowca w sposób niedozwolony korzystając już z prawego pasa ruchu wyprzedził kolejny pojazd. Policjanci widząc niebezpieczne zachowanie na drodze od razu ruszyli za sprawcą. Używając sygnałów świetlnych i błyskowych pojazdu uprzywilejowanego zatrzymali lekkomyślnego kierowcę. Samochodem kierował 26-letni mężczyzna. Mundurowi ukarali sprawcę wysokim mandatem za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Prowadzący pojazd „wzbogacił się” o 6 punktów karnych. 

Apelujemy do wszystkich użytkowników trasy szybkiego ruchu o rozsądek i rozwagę oraz przestrzeganie ograniczeń prędkości, które też obowiązują na autostradzie. 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 25.54 MB)

Powrót na górę strony