Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Radzyń Podl.: VII Ogólnopolskie Mistrzostwa w Podciąganiu na Drążku

Data publikacji 01.07.2019

VII Ogólnopolskie Mistrzostwa w podciąganiu na drążku odbyły się wczoraj w Radzyniu Podlaskim. Udział w tym sportowym przedsięwzięciu wzięli także funkcjonariusze Policji, w tym I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie mł. insp. Jerzy Czebreszuk. Komendant w kategorii służby mundurowe zajął trzecie miejsce, natomiast w kategorii senior +45 drugie miejsce. Dla uczestników pikniku mundurowi przygotowali wiele atrakcji.

Organizatorem przedsięwzięcia był Form Fitness Radzyń Podlaski oraz stowarzyszenie Lodołamacze Radzyń Podlaski. Udział w niej wzięli zawodnicy z całego kraju. Wśród nich I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie mł. insp. Jerzy Czebreszuk, który w kategorii służby mundurowe zajął trzecie miejsce, natomiast w kategorii senior +45 drugie miejsce. W zmaganiach udział wziął również Rzecznik Prasowy Komendanta Stołecznego Policji kom. Sylwester Marczak. Poza tymi występami, odbyły się także dwie dodatkowe konkurencje: przysiady dla kobiet w kamizelce o wadze 20 kg oraz pompki pucharowe na komendę. Gościem specjalnym był Tomasz Oświeciński. Podczas trwania zawodów prowadzona była także zbiórka datków na cel charytatywny.

Radzyńscy policjanci również włączyli się w tę inicjatywę. Przygotowali stoisko policyjne, gdzie na uczestników pikniku czekały pokazy jednostki broni wykorzystywane przez funkcjonariuszy, m.in.: karabin maszynowy PK, PM, czy KBK AK oraz kamizelka kuloodporna, sprzęt PZ, czyli wyposażenie Pododdziałów Zwartych Policji. Można było również usiąść za kierownicą radiowozu i motocykla służbowego, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Oprócz prezentacji swojej pracy, mundurowi nie zapomnieli także o profilaktyce. Na stoisku policyjnym nie zabrakło informacji dotyczących bezpieczeństwa podczas trwających wakacji, które przekazywane były zarówno młodszym jak też dorosłym uczestnikom imprezy.

P. M.

Powrót na górę strony