Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskali skradzionego volkswagena, zatrzymali sprawców kradzieży

Data publikacji 02.07.2019

Lubelscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 24, 28 i 32 lat , którzy w czerwcu z jednego z lubelskich osiedli skradli samochód marki VW Touareg. Wartość samochodu wraz ze znajdującym się tam sprzętem oszacowana została na ponad 160 tys. zł. Skradziony pojazd policjanci odnaleźli na terenie dziupli samochodowej w pow. świdnickim. Auto było już częściowo rozebrane. Zatrzymany został również 42-letni paser.

Do kradzieży doszło pod koniec czerwca w rejonie Miasteczka Akademickiego. Z jednego z garaży sprawcy ukradli zaparkowany tam pojazd marki Volkswagen Touareg. W skradzionym, pojeździe znajdował się m.in. sprzęt audio oraz rower. Pokrzywdzony właściciel oszacował straty na łączną kwotę ponad 160 tys. złotych.

Sprawą kradzieży z włamaniem zajęli się policjanci z wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie. Operacyjne ustalenia funkcjonariuszy, przesłuchania świadków, a także analiza zapisów monitoringu pozwoliła policjantom namierzyć osoby, które mogły mieć związek z przestępstwem. Podejrzenia mundurowych wskazywały na trzech mieszkańców Lublina w wieku 24, 28 i 32 lat. Wszyscy notowani byli wcześniej za konflikty z prawem. Mężczyźni zostali zatrzymani kilka dni po dokonanym przestępstwie. Trafili do policyjnego aresztu.

Z kolei na terenie jednej z posesji,  w pow. świdnickim policjanci odnaleźli skradzionego volkswagena. Samochód był już częściowo rozebrany. Miał zdemontowany cały przód i odkręcone koło. Chwilę później został zatrzymany 42-letni właściciel posesji. Doświadczonych funkcjonariuszy nie przekonały jego tłumaczenia, że auto zostało oddane tylko do naprawy. On także został zatrzymany.

Cała czwórka została niedawno doprowadzona do prokuratury i sądu. Zatrzymani mieszkańcy Lublina usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem do pojazdu i zostali już tymczasowo aresztowani. 42-latek odpowie z kolei za paserstwo.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności a za przestępstwo paserstwa do lat 5.

(KWP w Lublinie / kp)

 

Powrót na górę strony