Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyjątkowe podziękowania złożone na ręce Komendanta Głównego Policji

Data publikacji 09.07.2019

Do Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka wpłynęły wyjątkowe podziękowania wraz z ogromnym plakatem ilustrującym policyjny radiowóz, przesłane przez dyrekcję, wychowawców i uczniów klasy 1 C Szkoły Podstawowej nr 271 im. 11 listopada z ul. Niegocińskiej 2 w Warszawie.

Podziękowania złożone na ręce szefa polskiej Policji skierowane były do funkcjonariuszy, którzy tuż przed wakacjami zorganizowali spotkanie przybliżające dzieciom niezwykle ważne aspekty związane z bezpieczeństwem, szczególne w sezonie letnim i wakacyjnym. Pogadankę z najmłodszymi o zasadach właściwego zachowania w sytuacjach zagrożenia, prowadził st. sierż. Aleksander Pradun z Gabinetu Komendanta Głównego Policji, wspierany przez kom. Jacka Rybickiego i st. asp. Annę Dziewiątkowską z Biura Prewencji KGP.

podziękowania dla KGP przesłane przez dyrekcję, wychowawców i uczniów klasy 1 C Szkoły Podstawowej nr 271 im. 11 listopada z ul. Niegocińskiej 2 w Warszawie

Funkcjonariusze opowiedzieli jak bezpiecznie wypoczywać w górach,  przestrzegać zasad odpowiedniego zachowania nad wodą i terenach przywodnych, omówili zasady bezpiecznej kąpieli. Pierwszaki przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym zasady bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych, jazdy rowerem i na hulajnodze, usłyszały o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz specjalistycznych fotelików w samochodach. Ważnym elementem rozmowy były również zagadnienia dotyczące przemocy i agresji w relacjach z innymi dziećmi, a także z dorosłymi, zarówno w domu jak i z nieznajomymi. Nie mogło także zabraknąć pytań o numery alarmowe oraz informacji w jakich sytuacjach należy z nich korzystać, tak by nie blokować linii ratunkowej.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali omawianych zagadnień, a przy tym wykazali się dużą wiedzą i aktywnością. Wyposażeni w nową wiedzę, z pewnością będą umieli odnaleźć się w wielu zagrażających im sytuacjach.

plakat ilustrujący policyjny radiowóz

 

(Gabinet KGP / js)

Powrót na górę strony