Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zareagował po służbie

Data publikacji 03.07.2019

Policjantem jest się 24 godziny na dobę. Udowodnił to policjant wydziału kryminalnego, który w czasie wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwego kierującego. 56-letnie mężczyzna kierował osobowym volkswagenem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Kierowcy grozi kara 2 lat pozbawienia wolności oraz długoletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjantem jest się zawsze, nawet po zakończonej służbie. Udowodnij to policjant głubczyckiego wydziału kryminalnego.

W wolnym czasie od służby, jadąc swoim samochodem w Baborowie, policjant zauważył dziwnie zachowującego się kierowcę osobowego volkswagen. To, w jaki sposób prowadził samochód, wzbudziło podejrzenie u funkcjonariusza, że kierowca może być nietrzeźwy. Po zatrzymaniu pojazdu podejrzenia się potwierdziły. Od kierującego policjant wyczuł alkohol, a patrol ruchu drogowego, który przybył na miejsce przebadał 56-latka. Okazało się, że w wydychanym powietrzu zatrzymany kierowca ma ponad 3 promile alkoholu.

Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. W świetle obowiązujących przepisów za takie przestępstwo grozi kara 2 lat więzienia oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

(KWP w Opolu / kp)

 

Powrót na górę strony