Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Żoliborscy policjanci ugasili pożar i ewakuowali starszą kobietę

Data publikacji 04.07.2019

Policjanci z Żoliborza ugasili pożar w mieszkaniu oraz ewakuowali stamtąd straszą kobietę. W jednym z pomieszczeń zaczęła palić się boazeria oraz kasetony sufitowe. Dzięki szybkiej reakcji sierż. szt. Mateusza Latos oraz post. Kamila Lenarta nie doszło do tragedii.

Wszystko wydarzyło się około godziny 3.00 w nocy, kiedy czuwający nad bezpieczeństwem mieszkańców  żoliborscy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, otrzymali zgłoszenie o pożarze mieszkania przy ulicy Boguckiego. Mundurowi błyskawicznie zjawili się na miejscu. W zadymionym lokalu zauważyli przestraszoną mieszkankę. Niezwłocznie zaprowadzili kobietę w bezpieczne miejsce, a po upewnieniu się, że jej życiu nic nie zagraża odłączyli zasilanie elektryczne i zaczęli gasić palącą się boazerię ścienną oraz kasetony sufitowe. Na miejsce przybyli strażacy, którzy przystąpili do dogaszania i oddymiania pomieszczenia. Kobieta trafiła pod opiekę syna wezwanego przez żoliborskich funkcjonariuszy.

Dzięki szybkiej reakcji sierż. szt. Mateusza Latos oraz post. Kamila Lenarta nie doszło do rozprzestrzeniania się ognia w mieszkaniu, a tym samym do tragedii.

(KSP / kp)

 

Powrót na górę strony