Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ruszył na ratunek jeszcze przed służbą

Data publikacji 04.07.2019

O dużym szczęściu może mówić 93-letnia mieszkanka Kielc. Kobieta straciła przytomność na jednej z ulic. Na szczęście akurat tą drogą szedł do pracy funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Strawczynie. Policjant przywrócił seniorce funkcje życiowe jeszcze przed przyjazdem zespołu pogotowia.

Cała sytuacja wydarzyła się 3 lipca br., krótko po godzinie 9:00, na kieleckim osiedlu. Właśnie wtedy policjant z komisariatu w Strawczynie wyszedł ze swojego domu. Jego droga na służbę jednak się skomplikowała. W pewnym momencie funkcjonariusz zauważył upadającą na chodnik starszą kobietę. Policjant niezwłocznie ocenił stan poszkodowanej 93-latki i po stwierdzeniu, że oddech i tętno nie są wyczuwalne , przystąpił do resuscytacji. Profesjonalne zachowanie policjanta ze Strawczyna sprawiło, że jeszcze przed przyjazdem pogotowia ratunkowego, poszkodowana odzyskała funkcje życiowe i świadomość. Seniorka trafiła pod opiekę lekarzy.

To kolejny przykład pokazujący, że policjanci są dobrze przygotowani do udzielania pomocy i można na nich liczyć w każdej sytuacji. Apelujemy jednak do wszystkich o zwracanie szczególnej uwagi na osoby samotne i starsze.

(KMP w Kielcach/ js)

 

Powrót na górę strony