Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomoc przyszła w ostatniej chwili

Data publikacji 04.07.2019

Łęczyńscy policjanci zapobiegli próbie samobójczej 35-latka. Dzięki natychmiastowej reakcji dzielnicowych gminy Cyców i dobrej znajomości terenu, mundurowi w ostatniej chwili dotarli do desperata i uratowali mu życie.

Wczoraj na terenie gminy Cyców łęczyńscy dzielnicowi zostali skierowani na interwencję. 35-letni mężczyzna po kłótni rodzinnej wyjechał na skuterze do lasu z zamiarem popełnienia samobójstwa. Z przekazanych informacji wynikało, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Interweniujący policjanci poinformowali o tym fakcie dyżurnego łęczyńskiej komendy, ten zaś skierował na miejsce wszystkie dostępne patrole.

Dzięki szybkim działaniom, a także dobrej orientacji w terenie, dzielnicowi zauważyli pojedynczy ślad pochodzący od skutera. Idąc za śladem, trafili do desperata.

Sytuacja była bardzo niebezpieczna, a o życiu mężczyzny decydowały sekundy. 35-latek miał już zawiązany sznurek na szyi. Tylko dzięki szybkiemu działaniu funkcjonariuszy nie doszło do tragedii.

Bezpośrednio po zajściu 35-latkowi została udzielona pomoc medyczna, następnie został przewieziony do łęczyńskiej komendy w celu wytrzeźwienia.

(KWP w Lublinie / kp)

 

Powrót na górę strony