Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne narkotyki nie trafią na rynek

Data publikacji 05.07.2019

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zatrzymali 4 mężczyzn podejrzanych o produkowanie i sprzedaż narkotyków. Zlikwidowali też trzy plantacje konopi znajdujące się na terenie powiatu. Dwóch z zatrzymanych decyzją sądu zostało aresztowanych na okres 2 miesięcy. Grozi im kara pozbawienia wolności nie krótsza niż 3 lata.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji wraz z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej na terenie jednej z miejscowości powiatu zatrzymali mężczyznę, u którego w miejscu zamieszkania ujawnili 18,95 grama mefedronu, prekursory narkotyków - ponad 630 gramów netto białej substancji sypkiej i skrystalizowanej, pojemniki z acetonem, toulenem, kwasem solnym oraz przedmioty linii produkcyjnej służącej do wytwarzania środków odurzających, a także trzy rośliny konopi indyjskich.

W toku dalszych czynności wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu na nieużytkach rolnych i na terenie leśnym policjanci ze Środy ujawnili trzy miejsca nielegalnych upraw konopi indyjskich. Zabezpieczono 140 roślin.

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 19 do 23 lat, którzy usłyszeli zarzuty z art. 53 ust. 1 i 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nie krótsza niż 3 lata pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej wobec dwóch mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • Plantacja konopi
  • amfetamina w woreczku
  • Prowadzony przez policjantów do Prokuratury zatrzymany mężczyzna

Opis filmu: Kolejne narkotyki nie trafią na rynek

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.52 MB)

Powrót na górę strony