Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusz Policji został uhonorowany brązową, srebrną i złotą odznaką WOPR

Data publikacji 08.07.2019

Nagrodzony Brązową, Srebrną i Złotą Odznaką WOPR "Za zasługi", a także medalem z okazji 20-lecia Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zdobywca uprawnień w kategorii żeglarz, sternik motorowodny, płetwonurek i instruktor pływania, a jednocześnie noszący z chlubą policyjny mundur. Sierż. sztab. Mariusz Małek z Żor - dzielnicowy, którego pasję można ująć w dwóch słowach - pomagać i chronić.

Obchodzony pod koniec czerwca br. Dzień Ratownika, zbiegający się z 20-leciem WOPR-u był doskonałą okazją do wyróżnienia medalami najbardziej zasłużonych i aktywnych członków organizacji. W szeregu uhonorowanych stanął sierż.sztab. Mariusz Małek – dzielnicowy z Żor, który od 17 lat czynnie wypełnia rotę ślubowania ratownika WOPR.

Od czasu kiedy w 2002 roku związał się z specjalistyczną organizacją ratowniczą, należącą do International Life Saving, zdobył uprawnienia żeglarza, sternika motorowodnego, płetwonurka i instruktora pływania. Brał udział w zawodach, w których stawał na podium, a sztuka udzielania pierwszej pomocy stała mu się niezwykle bliska. Ślubował też, "dopóki zdrów będzie i sił mu wystarczy, bez względu na warunki rzetelnie wypełniać obowiązki ratownika WOPR, ratować osoby, którym zagraża niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia(...)".

Swą pasję realizuje podobnie służąc od 2009 roku w policyjnych szeregach. Obecnie jako dzielnicowy, a wcześniej jako policjant w zespole patrolowo-Interwencyjnym. W tym roku, w duecie ze swoim kolegą zwyciężył w Wojewódzkich Eliminacjach do VII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, pokonując tym samym ponad 30 śląskich policyjnych drużyn.

( KWP w Katowicach/ js)

Powrót na górę strony