Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólnie uratowali zdesperowaną kobie

Data publikacji 08.07.2019

Inowrocławscy policjanci sierż. szt. Arkadiusz Ciupa i sierż. szt. Tomasz Dąbrowski wraz z mł. asp. Pawłem Derenda, strażakiem inowrocławskiej PSP, powstrzymali 38-latkę, która chciała popełnić samobójstwo. Kobieta próbowała skoczyć z wiaduktu kolejowego, ale dzięki profesjonalnemu działaniu mundurowych zdołano ją uratować.

Do zdarzenia doszło wczorajszego poranka (7.07.2019 r.). Dyżurny inowrocławskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kobiecie, która weszła na barierkę wiaduktu kolejowego na ul. Poznańskiej w Inowrocławiu. Skierowani na miejsce sierż. szt. Arkadiusz Ciupa i sierż. szt. Tomasz Dąbrowski niestety potwierdzili informację. Zastali tam kobietę, która stała już po drugiej stronie barierki, a jej zachowanie nie pozostawiało żadnych wątpliwości, że zamierza targnąć się na życie, skacząc wiaduktu. Sierż. szt. Tomasz Dąbrowski natychmiast zaczął rozmowę z kobietą, próbując odwieść ją od tego zamiaru. W tym czasie sierż. szt. Arkadiusz Ciupa skontaktował się z dyżurnym inowrocławskiej komendy, by ten wezwał pozostałe służby ratunkowe, spowodował zatrzymanie przepływu prądu w trakcji kolejowej i wstrzymanie ruchu pociągów na tej trasie.

W trakcie prowadzonych przez policjantów negocjacji, przybyli na miejsce strażacy rozłożyli tzw. skokochron, a na wiadukt po stronie, po której była kobieta wszedł strażak, mł. asp. Paweł Derenda. W pewnym momencie 38-latka puściła siatkę stanowiącą przedłużenie barierki wiaduktu, ale strażak zdążył ją chwycić za rękę. Policjanci pomogli mu i wspólnie przeciągnęli kobietę na chodnik, gdzie załoga pogotowia udzieliła jej pomocy. Ostatecznie kobietą zajęli się specjaliści.

Warto wspomnieć, że sierż. szt. Arkadiusz Ciupa i sierż. szt. Tomasz Dąbrowski w takiej sytuacji znaleźli się nie po raz pierwszy. W tym roku zostali wyróżnieni Kryształowym Sercem za udzielenie pomocy młodemu mężczyźnie, który próbował popełnić samobójstwo.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

Powrót na górę strony