Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy zebrał… 13 ton nakrętek dla chorej Poli! Finał akcji „Nakręć się na pomaganie”

Data publikacji 09.07.2019

Dzielnicowy z Białej Piskiej mł. asp. Adam Trzonkowski zakończył trzecią edycję zbierania plastikowych nakrętek. Pieniądze z ich sprzedaży przeznaczone będą na leczenie i rehabilitację Poli z Pisza. Tym razem akcja „Nakręć się na pomaganie” przerosła najśmielsze oczekiwania. Dzięki ludziom o wielkich sercach z Pisza, okolic oraz z całej Polski udało się zebrać aż 13 ton nakrętek.

W październiku 2018 roku dzielnicowy z Białej Piskiej mł. asp. Adam Trzonkowski rozpoczął trzecią edycję zbiórki plastikowych nakrętek. Główną „bohaterką” akcji „Nakręć się na pomaganie” była malutka Pola Zielińska z Pisza. To właśnie z myślą o tej dziewczynce dzielnicowy postanowił zbierać nakrętki.

Pola urodziła się w marcu 2018 roku jako wcześniak. Od urodzenia nie słyszała. Zdiagnozowano u niej obustronny niedosłuch zmysłowo - nerwowy w stopniu głębokim. Dzielnicowy postanowił pomóc tej dziewczynce rozkręcając zbiórkę nakrętek. Pieniądze z ich sprzedaży przeznaczone zostaną na leczenie i rehabilitację Poli.

Tegoroczne przedsięwzięcie przerosło wszelkie oczekiwania. Do zbiórki zaangażowali się nie tylko młodsi i starsi mieszkańcy Pisza i okolic, ale także ludzie z ościennych powiatów i z całego kraju, dowożąc je osobiście lub przesyłając w formie paczek. 

Ostatecznie wspólnymi siłami udało się zebrać aż… 13 ton (!) nakrętek. Jest to ilość, która przerosła najśmielsze oczekiwania. Przypomnijmy, że w I edycji piski policjant zebrał 2,5 tony (co już wtedy wydawało się bardzo dużo), a w drugiej 5 ton, co również było satysfakcjonujące.

  • mł. asp. Adam Trzonkowski i nakrętki załadowane na naczepę TIRa
    mł. asp. Adam Trzonkowski
  • Ekipa pomocników i nakrętki załadowane na naczepę TIRa
    Ekipa pomocników i nakrętki załadowane na naczepę TIRa
  • Pola w wózku
    Uśmiechnięta Pola

Opis filmu: Osoby ładują nakrętki na naczepę. Pola uśmiecha się do kamery.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.15 MB)

Jak mówi mł. asp. Adam Trzonkowski:

„Zbieranie nakrętek to szczytna akcja, bo zamiast wyrzucać je do śmieci, pieniądze z ich sprzedaży  pomogą choremu dziecku. Tegoroczna akcja przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Spodziewałem się, że pobijemy rekord, ale nie sądziłem, że będzie to tak duża ilość. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim osobom i instytucjom, które mi pomagały w realizacji tego przedsięwzięcia. Mam na myśli nie tylko samą zbiórkę, ale także ich transport, czy przesypywanie do właściwych worków. Za to WSZYSTKIM bardzo dziękuję. Szczególne słowa podziękowania kieruję pod adresem Arlety i Pawła Wilczyńskich, którzy już po raz kolejny udostępnili mi swoje pomieszczenia, gdzie mogłem składować setki worków. Bardzo serdecznie dziękuję także firmie P.P.H.U. „UNIDRZEW” Grzegorz Krajewski za pomoc w transporcie 13 ton nakrętek do punktu skupu”.

Do podziękowań dołączają się także rodzice Poli - Marlena i Michał, którzy są wdzięczni tym wszystkim ludziom, którzy wzięli udział w akcji „Nakręć się na pomaganie”. Dzięki finansowemu wsparciu ludzi dobrej woli w marcu tego roku Poli wszczepiono pierwszy implant ślimakowy. Obecnie dziewczynka przechodzi rehabilitację. Są już pierwsze widoczne efekty jej ciężkiej pracy świadczące o tym, że Pola słyszy. Zaczęła sylabizować, naśladować odgłosy psa i kota, a co najważniejsze  reaguje na swoje imię. Rodzice rozpoczęli już starania o wszczepienie Poli drugiego implantu, który z pewnością pozwoliłby na prawidłowy rozwój ich ukochanej córeczki.

W ten sposób dzielnicowy z Białej Piskiej – mł. asp. Adam Trzonkowski, słusznie nazywany „Nakrętkowym mistrzem świata” zakończył trzecią edycję, ale już myśli, aby od września rozpocząć kolejną zbiórkę nakrętek.

Trzymamy kciuki za Adama i życzymy mu, by nie zabrakło mu charyzmy w realizacji tak wspaniałych przedsięwzięć.

(asz/tm)

Powrót na górę strony