Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o pobicie ze skutkiem śmiertelnym w areszcie

Data publikacji 09.07.2019

Dzielnicowi z Krapkowic zatrzymali mężczyznę podejrzanego o pobicie ze skutkiem śmiertelnym. W jego wyniku w szpitalu zmarł 58-letni mieszkaniec Kujaw. Podejrzany 44-latek, mieszkaniec gminy Strzeleczki, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Teraz grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

3 lipca około 19:00 policjanci z Krapkowic zostali wezwani do jednej z miejscowości w gminie Strzeleczki. Zgłoszenie dotyczyło interwencji w związku z pobiciem mężczyzny.

Na miejscu jako pierwszy pojawił się dzielnicowy z rejonu Strzeleczek. Policjant w pierwszej kolejności udzielił pomocy poszkodowanemu 58-latkowi. Kolejni wezwani na miejsce dzielnicowi po rozpoznaniu sytuacji, podjęli pościg za podejrzanym. 44-latek na widok policjantów próbował jeszcze uciekać, lecz po krótkim pościgu został on zatrzymany.

Policjanci od razu zajęli się wyjaśnieniem sprawy i ustalili, że w trakcie libacji alkoholowej doszło do awantury pomiędzy jej uczestnikami a następnie doszło do pobiciu 58-latka. Kryminalni z Krapkowic przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady oraz ustalili wszystkich uczestników i świadków zdarzenia.

Poszkodowany został przetransportowany do szpitala w Opolu. Niestety w związku z obrażeniami ciała po kilku godzinach zmarł.

Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Teraz 44-latkowi grozi nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu/ js)

Powrót na górę strony