Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mieszkanki Żor nagrodzone za bohaterską postawę obywatelską

Data publikacji 10.07.2019

Komendant Miejski Policji w Żorach insp. Grzegorz Grabiec podziękował dwóm mieszkankom Żor za wzorową postawę obywatelską. Dzięki nim 71-letni mężczyzna odzyskał blisko 20 tys. złotych, które zgubił na ulicy. W spotkaniu z bohaterkami uczestniczyła także Pani Anna Ujma-Pełnomocnik Prezydenta Miasta Żory ds. Promocji Kultury i Sportu, która przekazała im nagrody.

Dwie mieszkanki Żor — Pani Barbara i Pani Krystyna zasłużyły z całą pewnością na miano bohaterek. Choć same się nimi nie czują i twierdzą, że zrobiły to co do nich należało, ich postawa zasługuje na ogromne słowa uznania. Na początku czerwca br. w rejonie skrzyżowania ulicy Rybnickiej z Wodociągową znalazły męską saszetkę, a w niej obok dokumentów sporą sumę pieniędzy. Nie zastanawiając się ani chwili przybyły z nią do komendy i tam przekazały odnaleziony przedmiot policjantom. Wówczas okazało się, że wewnątrz znajdowały się dokumenty należące do 71-letniego mieszkańca Żor oraz prawie 20 tys. złotych. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia odzyskał swoją zgubę, był w szoku, gdyż nie dowierzał, że odzyska pieniądze.

Za uczciwość i wzorową postawę obywatelską obie panie otrzymały dziś dyplomy i gratulacje od komendanta. Z podziękowaniami za piękny gest pospieszyła też Pani Anna Ujma piastująca Urząd Głównego Specjalisty — Pełnomocnika Prezydenta Miasta Żory ds. Promocji Kultury i Sportu, która w jego imieniu przekazała bohaterkom upominki.

Pani Barbarze i Pani Krystynie serdecznie gratulujemy, a wszystkich obywateli zachęcamy do naśladowania tak pięknej postawy!

(KWP w Katowicach / kp)

  • Od lewej: Pani Anna Ujma, Pani Krystyna, Pani Barbara i Komendant Miejski Policji w Żorach
  • Od lewej: Pani Anna Ujma naprzeciw Pani Krystyna i Barbara podczas rozmowy
  • Komendant Miejski Policji w Żorach gratuluje Pani Barbarze, obok stoi Pani Krystyna
  • Komendatn Miejski Policji w Żorach podczas wręczania dyplomów bohaterkom
  • Pani Anna Ujma wręcza nagrodę Pani Barbarze
  • Komendant Miejski Policji w Żorach wręcza dyplom Pani Krystynie, w tle Pani Anna Ujma i Pani Barbara
Powrót na górę strony