Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pod wpływem alkoholu jechał przez miasto 139 km/h

Data publikacji 11.07.2019

Grudziądzcy policjanci wykluczyli z ruchu kierowcę toyoty, który mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie pędził przez miasto 139 km/h. Bezmyślny 56-latek od razu stracił prawo jazdy. Wkrótce grudziądzanin stanie przed sądem, gdzie będzie odpowiadał za popełnione przestępstwo i wykroczenie. O znacznym przekroczeniu prędkości mundurowi powiadomią też właściwego starostę.

Wczoraj, 10.07.br., policjanci z grudziądzkiej „drogówki”, patrolujący teren miasta nieoznakowanym radiowozem bmw z videorejestraorem, na ul. Peszkowskiego zauważyli szybko jadącą toyotę. Funkcjonariusze ruszyli za autem i zmierzyli prędkość z jaką się poruszała. Policyjny videorejestrator wskazał, że auto pędziło z prędkością 139 km/h w miejscu, gdzie można jechać 80 km/h. 

Policjanci natychmiast zatrzymali toyotę do kontroli. Okazało się, że kierował nią 56-letni mieszkaniec Grudziądza. Mundurowi już na samym początku podejrzewali, że lekkomyślny kierowca może być pijany. Sprawdzili więc jego trzeźwość. Alkomat wskazał, że miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Oczywiście dalej już nie pojechał. Mężczyzna stracił też na miejscu prawo jazdy. Zachowanie 56-latka to skrajna nieodpowiedzialność na drodze. Na szczęście w porę jazdę przerwali policjanci. 

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości można trafić do więzienia nawet na 2 lata.

( KWP w Bydgoszczy/ js )

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.68 MB)

Powrót na górę strony