Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał nocnych poszukiwań 73-latka

Data publikacji 11.07.2019

Wczoraj późnym wieczorem policjanci otrzymali informację o zaginięciu w rejonie Turbacza 73-letniego mieszkańca gminy Nowy Targ. Nocne działania podjęte przez nowotarskich policjantów oraz ratowników GOPR zakończyły się sukcesem.

Zaginiony mężczyzna wczorajsze popołudnie spędzał na działce ze swoją rodziną w rejonie Turbacza. Około godziny 18.00 stracili go z oczu. Kiedy 73-latek nie wracał, zaniepokojeni członkowie rodziny zaczęli go szukać. Kiedy jednak kilkugodzinne poszukiwania nie przyniosły efektu, przed godziną 21.00, powiadomili służby ratunkowe. Po otrzymaniu zgłoszenia o zaginionym, podjęto akcję poszukiwawczą, w której wzięli udział policjanci z Nieetatowej Grupy Poszukiwawczej działającej przy nowotarskiej komendzie i ratownicy z Grupy Podhalańskiej GOPR.

Do akcji wykorzystywane były motocykle, quady i radiowozy. Policjanci i ratownicy szukali mężczyzny przez całą noc. Przed godziną piątą rano na żółtym szlaku prowadzącym z Nowego Targu na Turbacz, w rejonie polany Wsołowa, jeden z policjantów zauważył idącego mężczyznę. Był to zaginiony 73-latek. Mężczyzna całą noc spędził w lesie, był wyziębiony, ale czuł się dobrze. Ratownicy GOPR przetransportowali odnalezionego 73-latka i przekazali służbom medycznym. Na szczęście pomoc nadeszła w porę.

(KWP w Krakowie/ js)

Powrót na górę strony