Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Parczew: Profesjonalna postawa dyżurnego uchroniła 40-latka od targnięcia sią na własne życie

Data publikacji 15.07.2019

Profesjonalna postawa dyżurnego parczewskiej Policji i szybka reakcja funkcjonariuszy zapobiegła tragedii. Policjant pełniąc obowiązki na stanowisku kierowania otrzymał zgłoszenie, że po rodzinnej sprzeczce mężczyzna wyszedł z domu i zapowiedział że popełni samobójstwo. Po wielu próbach dyżurny nawiązał z nim kontakt telefoniczny i po kilku rozmowach odwiódł mężczyznę od desperackiego kroku.

Do zdarzenia doszło wczorajszej nocy w Parczewie. Dyżurny parczewskiej jednostki otrzymał informację, że po rodzinnej sprzeczce mężczyzna wyszedł z domu i zapowiedział, że popełni samobójstwo. Na miejsce pod wskazany adres pojechali policjanci. Jednocześnie dyżurny próbował telefonicznie połączyć się z 40 – latkiem. Mężczyzna początkowo nie odbierał telefonu, lecz po wielu próbach w końcu odebrał połączenie.

Podkom. Arkadiusz Jędrzejewski nie miał łatwego zadania rozmawiać z mężczyzną, który co chwila przerywał rozmowę rozłączając się. Był bardzo zdenerwowany. W trakcie kolejnej rozmowy ten w końcu zaczął opowiadać o swojej  trudnej sytuacji, w jakiej się znalazł. Podał też swoje położenie i dał się namówić, aby zmienił swoją decyzję.

Do 40 – latka dotarli mundurowi, a wezwany na miejsce ambulans przetransportował mężczyznę do szpitala, gdzie trafił pod opiekę specjalistów.

Powrót na górę strony