Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udaremnili wprowadzenie do obrotu przeszło 300 tys. sztuk nielegalnych papierosów

Data publikacji 15.07.2019

Policjanci z powiatu krakowskiego zatrzymali 49-letniego mężczyznę trudniącego się nielegalnym wprowadzaniem do obrotu papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

W piątek, 12.07.br., w godzinach wieczornych, w Balicach, policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie zatrzymali do kontroli citroena, którym według posiadanych informacji miała poruszać się osoba będąca pod wpływem alkoholu.

Kierującym okazał się 49-letni obcokrajowiec. Mężczyzna był trzeźwy, jednak jego wyraźne zdenerwowanie wzbudziło podejrzenie policjantów, którzy skontrolowali przewożony przez niego towar. I tym razem czujność mundurowych nie zawiodła. W części bagażowej pojazdu policjanci znaleźli kartony z zawartością papierosów bez  polskich znaków skarbowych akcyzy. Na miejsce przybyła załoga funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Policjanci zabezpieczyli przeszło 300 tys. sztuk nielegalnych papierosów. Wprowadzenie do obrotu takiej ilości „lewych” wyrobów tytoniowych, naraziło Skarb Państwa na straty sięgające 270 tys. zł.

Obcokrajowiec został zatrzymany i usłyszał dwa zarzuty: nabycia i przewożenia nielegalnych wyrobów tytoniowych oraz zamiaru wprowadzenia ich do obrotu oraz uchylania się od opodatkowania, za co grozi mu kara grzywny oraz pozbawienia wolności do lat 3. W przeszłości mężczyzna był już notowany za popełnienie podobnych przestępstw.

(KWP w Krakowie / mw)

  • Paczki z papierosami w bagażniku citroena
  • zabezpieczone papierosy
  • zabezpieczone papierosy
  • zdjęcie podejrzanego citroena

Opis filmu: Udaremnili wprowadzenie do obrotu przeszło 300 tys. sztuk nielegalnych papierosów

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.37 MB)

Powrót na górę strony