Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwał „na policjanta" - wpadł z wyłudzoną gotówką

Data publikacji 16.07.2019

Kryminalni z Opola i Bydgoszczy zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzanego o udział w licznych oszustwach metodą „na policjanta”. Mieszkaniec Gdyni został zatrzymany na dworcu w Opolu. Część z wyłudzonych pieniędzy schował w pokoju hotelowym we Wrocławiu. Zatrzymany usłyszał już łącznie 4 zarzuty związane z oszustwami i posłużeniem się cudzym dowodem osobistym. Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Zdaniem śledczych, sprawa ta ma charakter rozwojowy.

Pod koniec maja opolscy policjanci otrzymali informacje o oszustwach metodą „na policjanta”. Wówczas w Kędzierzynie-Koźlu i Kluczborku seniorzy stracili blisko 200 tys. złotych. 24 czerwca – tym razem w Opolu – przestępcy ponownie wyłudzili ponad 50 tys. złotych. Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu powiązali ze sobą wszystkie te przestępstwa. Osoby za nie odpowiedzialne pozostawały jednak wciąż nieznane.

Z pomocą w rozwikłaniu tej sprawy przyszli funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Oni również rozpracowywali grupę oszustów. Ustalili, że jeden z podejrzewanych o ten proceder mężczyzn, może przebywać w Opolu. Kryminalni z Opola i Bydgoszczy przygotowali więc wspólną akcję zatrzymania.

Pod koniec czerwca, przy dworcu głównym w Opolu, kryminalni zatrzymali 30-letniego mieszkańca Gdyni. Widokiem policjantów był zupełnie zaskoczony. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy nim kilka telefonów komórkowych. Podczas przeszukania pokoju hotelowego we Wrocławiu, w którym przebywał, znaleźli blisko 30 tys. złotych. Najprawdopodobniej pochodzą one z wcześniejszych oszustw na Opolszczyźnie. Policjanci zabezpieczyli również fałszywą odznakę policyjną.

Śledczy z Komendy Miejskiej Policji w Opolu przedstawili 30-latkowi łącznie 4 zarzuty. Dotyczą one 3 oszustw metodą „na policjanta” oraz posłużenia się cudzym dowodem osobistym. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy a zarzuty, jakie usłyszał zatrzymany, mogą zostać rozszerzone.

(KWP w Opolu / js)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.11 MB)

Powrót na górę strony