Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieprzytomna kobieta została eskortowana do szpitala przez patrol Policji

Data publikacji 16.07.2019

Nietypową interwencję przeprowadzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy. Policjanci zostali poproszeni o pomoc, która dotyczyła pilotażu do szpitala. Sytuacja była poważna, bo jedna z czterech osób podróżujących osobowym fordem była nieprzytomna i wymagała interwencji medycznej.

Policyjna służba bywa nieprzewidywalna. Każdego dnia mundurowi w różnych okolicznościach pomagają w trudnych i czasami nietypowych sytuacjach. Tak było na drodze w miejscowości Niegosław. Służbę pełnili st. sierż. Michał Bukowski i st. sierż. Daria Woźniak z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich. Kilka minut po godzinie 20 funkcjonariusze zauważyli jadącego tuż za nimi osobowego forda. Kierowca tego auta sygnalizował światłami, że potrzebuje interwencji mundurowych.

Tuż przy radiowozie zatrzymał się osobowy ford, w którym podróżowały cztery osoby. Za kierownicą siedział mężczyzna, który wiózł trzy kobiety. Jedna z nich była nieprzytomna i podtrzymywana przez siedzącą obok pasażerkę. Jak się okazało, kierowca forda i jego pasażerowie jechali do najbliższego szpitala. Wszyscy byli spoza województwa lubuskiego i obawiali się, czy zdążą na czas. Kiedy na swojej drodze zauważyli policyjny radiowóz poprosili o pomoc policjantów. Ci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, co pozwoliło sprawnie i bezpiecznie doprowadzić kierowcę forda oraz potrzebującą pomocy 41-letnią kobietą do szpitala w Drezdenku.

Policyjny pilotaż w znaczący sposób skrócił czas, w którym nieprzytomna osoba trafiła pod opiekę medyczną.

( KWP w Gorzowie Wlkp/ js )

Powrót na górę strony