Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za ugodzenie nożem

Data publikacji 16.07.2019

19-letni bełchatowianin w trakcie szarpaniny na ulicy ugodził nożem 20-latka. Odpowie teraz za uszkodzenie ciała. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy 13 lipca 2019 roku w Bełchatowie. Około 1:45 oficer dyżurny bełchatowskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Czyżewskiego młody mężczyzna został ugodzony nożem. Na miejscu zdarzenia policjanci zastali załogę karetki pogotowia ratunkowego, która udzielała pomocy medycznej leżącemu na chodniku mężczyźnie. Ranny 20-latek powiedział, że między nim a znanym mu z widzenia mężczyzną doszło do awantury i szarpaniny, w trakcie której został dwukrotnie ugodzony nożem w nogi. Po ataku napastnik uciekł z miejsca zdarzenia, lecz pokrzywdzony opisał jego wygląd. Bełchatowianin z ranami kłutymi nóg przewieziony został do szpitala w Łodzi. Chcąc ustalić przebieg zdarzenia policjanci zbierali informacje i docierali do wszystkich osób mogących mieć wiedzę o tej sytuacji. Już następnego dnia ustalili tożsamość podejrzewanego, ale mężczyzna sam zgłosił się na komendę Policji.

Całość zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego doprowadziła do przedstawienia 19-letniemu bełchatowianinowi zarzutu naruszenia czynności narządów ciała na czas powyżej 7 dni. Jest to czyn zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór. Nadal trwa ustalanie okoliczności tego zdarzenia.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja