Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę traktora

Data publikacji 17.07.2019

Policjant z ostrowskiej komendy pokazał, że nawet w czasie wolnym od służby czuwa nad bezpieczeństwem. Dowodem tego było zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Funkcjonariusz ostrowskiej komendy Policji w czasie wolnym od służby zatrzymał na terenie gminy Goworowo, w powiecie ostrołęckim nietrzeźwego kierowcę ciągnika rolniczego. Mężczyzna prowadzący traktor jechał środkiem jezdni powodując zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Funkcjonariusz bez wahania zmusił kierującego ciągnikiem do zatrzymania. Wezwani na miejsce funkcjonariusze z baranowskiego posterunku sprawdzili stan trzeźwości 41-letniego mieszkańca pow. ostrołęckiego, urządzenie wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

41-latek niebawem odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

(KWP w Radomiu/ js )

Powrót na górę strony
Polska Policja