Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potrzebowali szybkiej pomocy, otrzymali ją od mundurowych

Data publikacji 17.07.2019

Dość nietypowo przebiegła interwencja policjantów włocławskiego ruchu drogowego, którzy zatrzymali do kontroli zbyt szybko jadące w terenie zabudowanym auto. Okazało się, że kierowca spieszył się, by pomóc swojej żonie, która zasłabła na terenie miasta. Bez chwili wahania mundurowi podjęli decyzję o eskorcie kobiety do miejsca, gdzie mogła dostać lek.

Do interwencji doszło wczoraj (16.07.19) około 19:30. Sierż. Magdalena Kmieć i sierż. Adrian Śmigielski kontrolowali nieoznakowanym radiowozem prędkość pojazdów jadących ulicą Toruńską. W pewnym momencie zobaczyli forda, który poruszał się zbyt szybko. Gdy policjanci zatrzymali mężczyznę do kontroli ten zaczął się tłumaczyć, że jedzie po swoją chorą na cukrzycę żonę, która zasłabła. W tym samym czasie do samochodu podeszła bardzo osłabiona kobieta, którą prowadziła córka.

Policjanci, widząc, że sytuacja jest poważna, podjęli decyzję o eskorcie potrzebującej do miejsca, gdzie natychmiast otrzyma zastrzyk insulinowy. Dzięki funkcjonariuszom 46-latka w porę dostała lek.

Po zakończonej interwencji rodzina podziękowała mundurowym za udzieloną pomoc, natomiast policjanci, ze względu na stan wyższej konieczności, odstąpili od ukarania kierowcy za przekroczenie prędkości.

(KWP w Bydgoszczy / bj)

 

Powrót na górę strony