Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łączy pasję do pisania ze służbą w Policji

Data publikacji 18.07.2019

St. sierż. Aleksander Sowa jest nie tylko policjantem opolskiej prewencji. Na długo przed wstąpieniem do służby, nasz funkcjonariusz był już dojrzałym pisarzem. I to z sukcesami i uznaniem. Jest autorem blisko 30 książek, a jego ostatnia, "Gwiazdy Oriona" została ogłoszona "Najlepszą książką na lato 2019" portalu Granice.pl.

St. sierż. Aleksander Sowa pełni służbę w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Opolu od 2012 roku. Jako policjant IV plutonu bierze udział w zabezpieczaniu imprez masowych i wydarzeń sportowych. Jest również kierowany do służby patrolowej i do poszukiwań, np. osób zaginionych. Wielokrotnie reprezentował również nasz garnizon w Pododdziale Reprezentacyjnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu w trakcie świąt i wydarzeń państwowych.

Jednak Aleksander Sowa to nie tylko funkcjonariusz opolskiego garnizonu policji. Od 2005 roku, od pierwszej wydanej książki, to przede wszystkim autor książek, m. in. powieści obyczajowych, poradników selfpublishingu i motoryzacyjnych czy też tych dotyczących awiacji.

Najbardziej znany jest jako autor powieści kryminalnych. Jego "astronomiczna" seria – Era Wodnika, Punkt Barana i Gwiazdy Oriona – opowiada o losach policjanta Emila Stompora. Seria cieszy się uznaniem czytelników.

Wielokrotnie wyróżniony i nagrodzony w przeróżnych plebiscytach - jego ostatnia książka została ogłoszona "Najlepszą książką na lato 2019" portalu granice.pl. W książkach Aleksandra przewijają się jego zainteresowania i hobby. Jako policjant patrzy krytycznym i zawodowym okiem na swoje historie. Czytelnicy doceniają rzetelność i wiarygodność jego powieści.

Sam autor przyznaje, że cieszy się dużym wsparciem swoich przełożonych, kolegów z pracy oraz rodziny. Ma wśród nich wielu czytelników i fanów, którzy dopytują o dalsze losy swoich ulubionych bohaterów. Aleksander zdradził, że pracuje nad kontynuacją losów swojego policyjnego bohatera.

  • Aleksander Sowa z żoną w trakcie spotkania autorskiego
    Instagram: aleksandersowa
  • Aleksander Sowa trzyma swoją książkę
    Instagram: aleksandersowa
  • Aleksander Sowa wraz ze swoim kotem i książką
    Instagram: aleksandersowa
Powrót na górę strony