Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli 7 tysięcy porcji amfetaminy

Data publikacji 19.07.2019

Środki psychotropowe w postaci amfetaminy, z których można by było w wyniku porcjowania uzyskać ponad 7 tysięcy porcji handlowych narkotyków ujawnili i zabezpieczyli w jednym z wałbrzyskich mieszkań tamtejsi policjanci. Funkcjonariusze zatrzymali do tej sprawy młodego mężczyznę, który oprócz posiadania, odpowie także za handel środkami odurzającymi. Zatrzymany decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Policjanci kryminalni z wałbrzyskiej komendy wykorzystując informacje operacyjne ustalili, że młody wałbrzyszanin w swoim mieszkaniu przechowuje narkotyki w postaci amfetaminy. Podczas przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli woreczek, w którym znajdowały się środki psychotropowe, z których można było uzyskać łącznie ponad 7 tysięcy porcji handlowych narkotyków. Zabezpieczyli także wagę elektroniczną służącą do porcjowania amfetaminy oraz pieniądze w kwocie blisko 2,5 tysiąca złotych. Wyjaśniając okoliczności tej sprawy na podstawie zgromadzonego materiału policjanci kryminalni wraz z funkcjonariuszami pionu dochodzeniowo-śledczego udowodnili 22-latkowi wielokrotny handel środkami psychotropowymi.

Podejrzany stanie teraz przed sądem. Za posiadanie znaczniej ilości amfetaminy oraz handel nią grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Sąd na podstawie zebranego w tej sprawie przez policjantów materiału dowodowego zastosował w stosunku do 24-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.35 MB)

Powrót na górę strony