Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradali seniorów, trafili do aresztu

Data publikacji 19.07.2019

16 lipca 2019 r. zduńskowolscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców województwa wielkopolskiego, którzy oferując obwoźną sprzedaż węgla oszukiwali i okradali seniorów. Dotychczas ustalono, że sprawcy działali na terenie województw łódzkiego i lubuskiego, a w wyniku ich przestępczego procederu straty pokrzywdzonych przekroczyły 56 tys. złotych. Decyzją sądu obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 8.

W maju tego roku zduńskowolscy policjanci dwukrotnie zostali powiadomieni o kradzieżach pieniędzy i oszustwie, do których doszło na terenie gminy Zapolice. W obu przypadkach sprawcy działali w ten sam sposób. Prowadząc obwoźny handel węglem typowali miejsca zamieszkania osób starszych, którym oferowali sprzedaż opału. Kiedy udało im się odpowiednio zmanipulować swoich klientów, wykorzystywali ich ufność, wchodzili do domów, a następnie okradali seniorów. Co więcej, wykorzystując podeszły wiek, oszukali jedną z ofiar, 86-letnią kobietę, co do ilości zakupionego węgla.

Po otrzymaniu informacji o tych przestępstwach zduńskowolscy policjanci przystąpili do intensywnych i wnikliwych działań. Ustalili, że podobne przestępstwa przy zakupie węgla, gdzie pokrzywdzonymi były osoby starsze, miały miejsce w innych miejscowościach na terenie województwa łódzkiego, a także w województwie lubuskim. Bazując na rysopisach sprawców oraz analizując sposób ich działania kryminalni wytypowali dwóch mieszkańców województwa wielkopolskiego podejrzewanych o ten proceder. 16 lipca 2019 roku na terenie gminy Zduńska Wola ponownie pojawił się dostawczy samochód. Po jego skontrolowaniu okazało się, że podróżowali nim wytypowani wcześniej mężczyźni. 53-latek oraz jego 26-letni kompan trafili do policyjnego aresztu. Przedstawiono im łącznie 13 zarzutów kradzieży i oszustw, w wyniku których pokrzywdzeni ponieśli straty na ponad 56 tys. zł. Śledczy sprawę traktują jako rozwojową. Decyzją sądu, na wniosek prokuratora, obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im kra pozbawienia wolności do lat 8.

(KWP w Łodzi / kp)

 

Powrót na górę strony