Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci namierzyli i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o wczorajsze potrącenie funkcjonariusza

Data publikacji 19.07.2019

Wrocławscy policjanci zatrzymali w godzinach porannych mężczyznę, podejrzewanego o potrącenie interweniującego policjanta. Kryminalni najpierw namierzyli samochód sprawcy, a stąd był już tylko krok do zatrzymania kierującego. Okazał się nim być 21-letni mieszkaniec Wrocławia. Ranny policjant doznał ogólnych potłuczeń i po zaopatrzeniu w szpitalu odpoczywa już w domu.

Do zdarzenia doszło wczoraj na jednej z ulic wrocławskiego Ołbina. Dwóch dzielnicowych realizowało tam czynności w związku z podjętą interwencją. W jej trakcie zwrócili uwagę na kierującego, który jeździł bardzo agresywnie, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci, chcąc zwrócić uwagę kierującemu, podeszli do niego i w tym samym momencie dynamicznie ruszył on w stronę jednego z nich. W wyniku tego manewru policjant został potrącony, a drugi z funkcjonariuszy oddał strzały ostrzegawcze z broni służbowej. Dzielnicowy niezwłocznie udzielił pomocy rannemu koledze i wezwał na miejsce wsparcie.

Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze, wyjaśniając przebieg zdarzenia oraz skrupulatnie zabezpieczając ślady kryminalistyczne. Wysiłki policjantów przyniosły efekt, ponieważ już po kilku godzinach od zdarzenia namierzyli i zabezpieczyli samochód, którym poruszał się sprawca. Kryminalni z Komisariatu Policji Wrocław Ołbin dobrze znają swój teren i byli już tylko o krok od zatrzymania mężczyzny odpowiedzialnego za ten czyn. Nie zdołał się długo ukrywać przed doświadczonymi policjantami i został namierzony dziś w godzinach porannych. Zatrzymanym okazał się 21-letni mieszkaniec Wrocławia, karany wcześniej za kradzieże, niedawno opuścił nawet zakład karny.

Ranny policjant doznał ogólnych potłuczeń w związku z potrąceniem. Został on już wypisany ze szpitala i odpoczywa w domu. Jego przykład pokazuje, że służba na ulicy nie należy do łatwych, a policjanci codziennie narażają swoje życie i zdrowie, by zapewnić bezpieczeństwo obywatelom.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 44.53 MB)

Powrót na górę strony