Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamieszani w narkotykową działalność trafili tymczasowo za kraty

Data publikacji 22.07.2019

Na 3 miesiące tymczasowo do aresztu trafili zatrzymani przez chełmińskich kryminalnych dwaj mieszkańcy Chełmna zamieszanych w narkotykowy proceder. W altance, w której obaj przebywali, policjanci zabezpieczyli blisko ponad 3 kg narkotyków takich jak marihuana czy amfetamina. Za przygotowanie do wprowadzenia w obrót znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych, bo takie zarzuty usłyszeli, grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu (17.07.19) chełmińscy policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, na podstawie wcześniejszych ustaleń, odwiedzili dwóch mieszkańców Chełmna (32 i 33 l.), przebywających na działce. Podczas przeszukania pomieszczeń altanki kryminalni znaleźli i zabezpieczyli blisko 2,3 kg marihuany oraz prawie kilogram amfetaminy. Obaj mężczyźni znani byli mundurowym, a wcześniej karani za przestępstwa narkotykowe.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty przygotowania do wprowadzenia w obrót znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych. Decyzją Sądu Rejonowego w Chełmnie obaj zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / js)

Powrót na górę strony