Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chrzanowscy policjanci zatrzymali 17-latka, który chciał oszukać starszą kobietę metodą na „policjanta”

Data publikacji 22.07.2019

19 lipca br. w południe chrzanowska Policja została powiadomiona o prawdopodobnym zamiarze oszukania seniorki na tzw. funkcjonariusza CBŚ. W tym dniu, przed południem na telefon stacjonarny  70-letniej  seniorki z Chrzanowa zadzwonił mężczyzna przedstawiając się jako funkcjonariusz CBŚ, który rozpracowuje grupę oszustów bankowych. Dzwoniący polecił kobiecie wypłacić z banku kwotę 20 tys. zł i przywieźć je do Mysłowic w umówione miejsce.

Seniorka udała się do banku gdzie wypłaciła pieniądze a następnie udała się do swojego znajomego pracującego w sklepie, któremu opowiedziała o całej sytuacji.  Znajomy kobiety wyczuwając podstęp wraz  z kobietą powiadomili policję.

Chrzanowscy policjanci Wydziału Kryminalnego wspólnie z policjantami Wydziału Kryminalnego z Mysłowic działając operacyjnie zatrzymali 17-latka mieszkańca Mysłowic, który zgłosił się po „umówione” pieniądze.

Nieletni został zatrzymany i noc spędził w chrzanowskim areszcie, a następnego dnia usłyszał zarzut oszustwa ( art.286 KK )  za co grozi  do 8 lat pozbawiania wolności.

(KWP w Krakowie/ js)

Powrót na górę strony
Polska Policja