Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli tragedii

Data publikacji 23.07.2019

Policjanci z pomocą psa policyjnego zapobiegli tragedii do której mogło dojść w Tarnowie. Żona po przeczytaniu listu pożegnalnego od 63-latka natychmiast zawiadomiła Policję o chęci popełnienia samobójstwa przez jej męża. Mężczyzna został w porę odnaleziony i odwieziony do szpitala.

Przewodnik psa służbowego sierżant sztabowy Tomasz Korus i aspirant sztabowy Wacław Gawron oraz towarzyszący im podczas służby pies, na czas dotarli do mężczyzny, który próbował targnąć się na swoje życie. Nieco wcześniej dramatycznie brzmiące w słuchawce słowa usłyszał od żony 63-latka oficer dyżurny tarnowskiej Policji, kiedy odebrał telefon, że jej mąż pozostawił list pożegnalny i z zamiarem odebrania sobie życia wyszedł z domu. Dyżurny doskonale wiedział jak ważny w tej sytuacji jest czas, którego ma naprawdę niewiele, dlatego aby jak najszybciej odnaleźć mężczyznę i zapobiec najgorszemu, natychmiast skierował w teren policyjne patrole.

Dysponujący rysopisem poszukiwanego sierżant Korus i aspirant Gawron zdali się na doskonały nos i świetne przygotowanie ich czworonożnego partnera, który podjął trop i po pokonaniu kilkuset metrów bezbłędnie doprowadził ich do opuszczonych budynków. To właśnie tam, w zaroślach, siedział 63-latek przygotowany do odebrania sobie życia. Podczas rozmowy przyznał się policjantom, że ze względu na problemy osobiste, które go przerosły, chciał popełnić samobójstwo. Mundurowi zabrali mężczyznę do domu. Z uwagi na powagę sytuacji poprosili też o wsparcie służby medyczne, które zdecydowały o przewiezieniu go do szpitala.

( KWP w Krakowie/ js )

Powrót na górę strony