Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pasmo sukcesów katowickich wywiadowców

Data publikacji 23.07.2019

W ostatnich dwóch tygodniach wywiadowcy z katowickiego oddziału prewencji pełnili służbę na terenie Bytomia, jako dodatkowe siły wsparcia w codziennej służbie miejscowych policjantów. Ich zaangażowanie oraz profesjonalizm przełożył się na zatrzymanie aż 9 osób posiadających środki odurzające takie jak: amfetamina, marihuana, tabletki ekstasy oraz papierosy z zawartością marihuany. Ponadto zatrzymali osobę poszukiwaną nakazem doprowadzenia oraz kierowcę z czynnym zakazem prowadzenia pojazdów.

Tylko w ostatni weekend wywiadowcy z katowickiego oddziału prewencji przejęli ponad 22 gramy marihuany oraz substancje psychotropowe. Narkotyki znaleziono podczas kontroli drogowej kierującego samochodem marki Audi. W trakcie patrolu miasta stróże prawa zauważyli samochód, którego kierujący nie stosował się do przepisów ruchu drogowego. Podczas kontroli kierowca i pasażer pojazdu zachowywali się bardzo nerwowo. Stróże prawa przypuszczali, że mogą oni mieć przy sobie zabronione środki i postanowili przeprowadzić kontrolę. Czujność ich nie zawiodła, ponieważ w samochodzie znaleźli marihuanę, amfetaminę, kilkadziesiąt sztuk tabletek ecstasy oraz papierosy z zawartością marihuany. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. 26-letniemu kierowcy przedstawiono zarzut, do którego się przyznał. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

To już kolejny sukces policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach pełniących służbę na terenie Bytomia. W ostatnich dwóch tygodniach wywiadowcy zatrzymali aż 9 osób posiadających środki zabronione, osobę poszukiwaną nakazem doprowadzenia oraz kierowcę z czynnym zakazem prowadzenia pojazdów.

(KWP w Katowicach / kp)

 

  • zabezpieczone narkotyki w woreczkach
  • zabezpieczone narkotyki w woreczkach
  • policyjny pies szuka narkotyków w samochodzie
  • pies wącha przedmioty znalezione w samochodzie
  • policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę
  • zabezpieczone przez policjantów narkotyki w woreczkach, kluczyki do samochodu, dwa pudełka plastikowe i fajka do palenia narkotyków
  • środki odurzające w foliowych woreczkach
  • papierosy z narkotykami oraz narkotyki w woreczkach
  • policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę
Powrót na górę strony