Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Leszno - Nowoczesna strzelnica już do dyspozycji policjantów

Data publikacji 24.07.2019

Leszczyńska Policja posiada nowoczesną strzelnicę krytą. Swoje umiejętności strzeleckie będzie na niej doskonaliło ponad 200 policjantów z Leszna i sąsiednich jednostek. Budowa obiektu kosztowała prawie 6 mln zł i została sfinanzowana z programu modernizacyjnego Policji oraz dzięki wsparciu Urzędu Miasta Leszna.

Nowoczesna, kryta, posiadająca cztery tory strzeleckie o długości 25 metrów każdy. Z możliwością strzelań dynamicznych po zmierzchu i w mgle. Można na niej strzelać z broni krótkiej i strzelb gładkolufowych. Taka jest nowo otwarta strzelnica Komendy Miejskiej Policji w Lesznie mieszcząca się przy ul. 17 stycznia 8 w Lesznie. W jej budynku znajduje się salka dydaktyczna, magazyn broni, pomieszczenie dla ratownika medycznego oraz siłownia, a także sala do ćwiczenia taktyki i techniki interwencji. Pomieszczenia są klimatyzowane, a strzelnica wyposażona w profesjonalną wentylację.

19 lipca br.  podczas obchodów 100. rocznicy Powołania Policji Państwowej dokonano uroczystego otwarcia nowo wybudowanej strzelnicy oraz odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej patronowi strzelnicy komisarzowi Kazimierzowi Wiśniewskiemu – Komendantowi Powiatowemu Policji Państwowej w Lesznie. Aktu tego dokonali Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski, Komendant Miejski Policji w Lesznie insp. Krzysztof Nowak oraz Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak. 

Policjanci Komendy Miejskiej  Policji w Lesznie od lat swoje umiejętności strzeleckie doskonalili na Strzelnicy Bractwa Kurkowego znajdującej się w Rydzynie, oddalonej  o około 10 km od Leszna. 20 lutego 2018 roku w Komedzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu została podpisana umowa na modernizację Komendy Miejskiej Policji w Lesznie i budowę strzelnicy krytej. W imieniu inwestora podpisał ją Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski, natomiast wykonawcę –  Dudkowiak Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Sp. J. Z siedzibą w Lesznie reprezentował Piotr Urbanowski. 

Kilka dni później oddano firmie Dudkowiak teren pod budowę. W pierwszej kolejności należało przygotować plac, na którym miała powstać strzelnica, bo w miejscu tym do tej pory znajdowały się budynki gospodarcze. Po wykonaniu prac rozbiórkowych jednocześnie rozpoczęła się budowa strzelnicy oraz prace remontowe drugiego piętra budynku głównego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie przy ul. 17 stycznia 8  oraz z czasem ocieplenie ścian i stropodachu w budynku komendy przy ul. ks. T. Korcza 3. 

Wyposażenie strzelnicy oraz prace związane z jej technologią zrealizowała firma Optimum – Tymiński i S-ka Sp. J. Wspomniane prace trwały blisko 15 miesięcy. Z dniem 15 maja 2019 roku zakończono zadanie inwestycyjne zrealizowane w ramach programu modernizacyjnego Policji w Wielkopolsce. Całkowity jego koszt to ponad 5,8 miliona złotych, z czego kwotę ponad 300 tysięcy złotych na ten cel przekazał Urząd Miasta Leszna. 

 

Monika Żymełka/DPB

 • Budynek gospodarczy, w którego miesjcu powstała strzelnica.
 • Stos cegieł - trwa rozbiórka budynku gospodarczego.
 • Robotnicy stoją tyłem i patrzą na prace budowalne - dziury w ziemi.
 • Budynek nowej białej strzelnicy, w tle niebieskie niebo.
 • Budynek nowej białej strzelnicy, w tle niebieskie niebo.
 • Wnętrze strzelnicy - wszystko w kolorze zielonej.
 • Wnętrze strzelnicy - wszystko w kolorze zielonej.
 • Wnętrze strzelnicy - wszystko w kolorze zielonej.
 • Świeżo wyremontowany korytarz.
 • Wyposażenie nowoczesnej siłowni.
 • Na zdjęciu hantle z siłowni leżące koło siebie.
Powrót na górę strony