Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali tonące osoby na rowerze wodnym

Data publikacji 24.07.2019

Policyjni wodniacy nad Jeziorem Białym w Okunince uratowali życie dwójce wczasowiczom. 24-latek i 26-latka wypłynęli na rowerze wodnym na jezioro, niestety w pewnym momencie zaczął on tonąć. Sierż. szt. Sylwester Kosidło oraz sierż. szt. Mariusz Musialik z KPP we Włodawie wydobyli tonących na pokład łodzi.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godz. 16:10 nad Jeziorem Białym. Sierż. sztab. Sylwester Kosidło oraz sierż. szt. Mariusz Musialik pełnili służbę z wykorzystaniem policyjnej łodzi. Patrolując rejon tzw. dzikich kąpielisk przy jednym z ośrodków wypoczynkowych około 300 metrów od linii brzegowej zauważyli tonący rower wodny, a na nim 2 osoby próbujące wylewać z niego wodę. Sytuacja była bardzo niebezpieczna z uwagi na fakt, iż rower wodny w połowie zanurzony był już w wodzie.

Policjanci natychmiast podpłynęli do wczasowiczów i pomogli dostać się na policyjną łódź, a następnie bezpiecznie przetransportowali ich ma brzeg. Osoby były trzeźwe, nie potrzebowały pomocy medycznej. Zalany rower udało się odtransportować do najbliższego brzegu. Głębokość w tym miejscu na echo sondzie wskazywała 31 metrów głębokości. 

Policjanci każdego dnia w ciągu wakacji kontrolują zbiorniki wodne,  jeziora, niestrzeżone kąpieliska, plaże. Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Nie wypływajmy na materacach  na głęboką wodę. Korzystajmy tylko ze strzeżonych kąpielisk i pod żadnym pozorem nie pozostawiajmy dzieci bez opieki — nie powinny one wchodzić do wody same. Również nie należy wchodzić do wody po alkoholu, czy do niej skakać. Bezpieczeństwo w głównej mierze zależy od nas samych.

(KWP w Lublinie / kp)

 

Powrót na górę strony