Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mamy to - 100 litrów krwi na 100. rocznicę powstania Policji Państwowej

Data publikacji 24.07.2019

Znając zaangażowanie mieszkańców Opolszczyzny, wiedzieliśmy, że się uda. Z okazji 100. rocznicy powołania Policji zebraliśmy 100 litrów krwi. Te ostatnie krople popłynęły w Opolu przy Dworcu Głównym, akurat w dzień Święta Policji. Nie spoczywamy jednak na laurach i kontynuujemy naszą akcję. Wszystkim zaangażowanym - mieszkańcom naszego regionu, policjantom i pracownikom cywilnym Policji - tym, którzy zdecydowali się oddać krew, serdecznie dziękujemy.

Nasza kolejna zbiórka krwi odbyła się 24 lipca - w dzień Święta Policji. W Opolu, przy Dworcu Głównym PKP, stanął krwiobus oraz policyjne radiowozy, rowery i motocykle. Dodatkowo rozstawiliśmy tam swój namiot, a w nim kolejne atrakcje. Na stoisku daktyloskopijnym pokazywaliśmy, jak pobierać odciski palców. Na stanowisku profilaktycznym czekały konkursy z nagrodami. Na tym jednak nie koniec - nasz policyjny ratownik prowadził szkolenie z pierwszej pomocy. Na fantomie każdy mógł nauczyć się podstaw resuscytacji. Z kolei stoisko doboru oferowało garść praktycznych informacji o rekrutacji do Policji.

Najważniejsza była jednak zbiórka krwi. Policjanci zaangażowani w Klubie Honorowych Dawców Krwi PCK przy Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Opolu liczyli po cichu, że 100 litrów na 100-lecie Policji uda się zebrać właśnie 24 lipca - w dzień Święta Policji. W tym roku to 3 zorganiowana zbiórka w plenerze, krew można było także oddawać między innymi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z przeznaczeniem na akcję "100 litrów na 100-lecie Policji". Brakowało niespełna 15 litrów.

Chętnych do oddania krwi było blisko 50 osób - to mieszkańcy Opolszczyzny, policjanci i pracownicy cywilni Policji. Dzięki ich ofiarności, udało się ociągnąć cel - zebraliśmy już 100 litrów. Nie spoczywamy jednak na laurach i nadal będziemy organizować zbiórki. Dziękujemy wszystkim tym, którzy zdecydowali się podzielić swoją krwią. Nie bez powodu nazywana jest ona najcenniejszą rzeczą, jaką można podarować drugiemu człowiekowi.

  • policjanci oddają krew
  • policjantka pobiera odciski palców
  • drużyna rowerowa
  • policjanci wypełniają karty krwiodawców
  • stoisko zbiórki krwi
  • konkurs podczas zbiórki krwi
  • spacer w alkogoglach
  • policjantka zbiera odciski palców
  • policjantka podczas zbiórki krwi
  • Komendant Miejski Policji w Opolu oddaje krew
Powrót na górę strony