Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z pasją do sportu i pomagania innym

Data publikacji 25.07.2019

St. asp. Marcin Żaczek, sierż. Bartosz Ceberak oraz sierż. Wojciech Pieczaba - to policjanci, którzy łączą służbę ze sportową pasją. Pierwszy z nich trenuje i startuje w ultramaratonach, kolejny specjalizuje się w triatlonie i biegach długodystansowych, natomiast ostatni odnosi sukcesy w kulturystyce. Sport to nie jedyna dziedzina, którą mogą pochwalić się rzeszowscy policjanci. Aby pomagać drugiemu człowiekowi, nie tylko podczas policyjnej służby, kilku funkcjonariuszy utworzyło Klub Honorowych Dawców Krwi i regularnie oddają krew.

Starszy aspirant Marcin Żaczek - policjant z referatu ds. wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym, od wielu lat trenuje bieganie. Początkowo były to kilkukilometrowe dystanse, jednak z czasem poznając nowe metody treningu, zaczął biegać w maratonach, a następnie w ultramaratonach. Dzisiaj startuje na dystansach przekraczających 100 kilometrów. Wielokrotnie reprezentował rzeszowską komendę w Ultramaratonie Podkarpackim. W 2016 roku, w biegu na koronnym dystansie 115 km, okazał się bezkonkurencyjny w klasyfikacji służb mundurowych, a w klasyfikacji open zajął drugie miejsce. Swój sukces powtórzył w 2017 roku.

Sierżant Bartosz Ceberek jest policjantem wydziału wywiadowczo-interwencyjnego, który trenuje triathlon i biegi długodystansowe. Jego sukcesy sportowe sprawiły, że w 2019 r. został członkiem reprezentacji Komendanta Głównego Policji w triathlonie. O osiągnięciach sportowych naszego kolegi pisaliśmy już wcześniej, jednak warto o nich wspominać, ponieważ jego sukcesów ciągle przybywa. 

Sierżant Wojciech Pieczaba służbę pełni w Komisariacie Policji w Boguchwale. Od kilkunastu lat trenuje kulturystykę. W 2013 i 2015 roku wywalczył złoto w Mistrzostwach Polski w Kulturystyce, natomiast 2014 roku zdobył srebrny medal. Z sukcesami startuje także w międzynarodowych zawadach kulturystycznych m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech czy w Rumunii.

Naszym kolegom życzymy kolejnych sportowych sukcesów.

Nie tylko w sporcie nasi policjanci odnoszą sukcesy. W Komendzie Miejskiej Policji w Rzeszowie od 2017 roku działa Klub Honorowych Dawców Krwi. Klub tworzy 10 funkcjonariuszy. Zrzeszeni w nim policjanci uczestniczą m.in. w akcji "100 litrów krwi na stulecie Policji Państwowej". Tylko w ramach tej akcji członkowie klubu oddali już ponad 9 litrów krwi.

Honorowi dawcy uczestniczyli także w innych akcjach m.in. „Czerwona Nitka” czy w zbiórce krwi poświęconej pamięci żołnierzy wyklętych. 

Spośród członków klubu wyróżnili się: aspirant sztabowy Robert Cetnarowicz z wydziału ruchu drogowego KWP w Rzeszowie, który honorowo oddał już ponad  74 litry krwi, aspirant sztabowy Ireneusz Grządziel z Komisariatu Policji na Baranówce - oddał 33,5 litra krwi i aspirant sztabowy Paweł Rejman również z Komisariatu Policji na Baranówce - oddał blisko 23 litry krwi. Wobec tych policjantów został skierowany wniosek do Ministra Zdrowia o nadanie im tytułu "Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

Klub ma wielu sympatyków. Wśród nich jest aspirant sztabowy Daniel Kalandyk z wydziału prewencji. Funkcjonariusz został Zasłużonym Dawcą Krwi I-go stopnia, oddał ponad 21 litrów krwi. On również w tym roku zostanie uhonorowany tytułem "Honorowego Dawcy Krwi - Zasłużonego dla Zdrowia Narodu".

( KWP w Rzeszowie/ js )

  • Starszy aspirant Marcin Żaczek podczas wręczenia medali.
  • Sierżant Wojciech Pieczab
  • Sierżant Wojciech Pieczaba wraz z medalem
  • Sierżant Bartosz Ceberak
  • Sierżant Bartosz Ceberak podczas biegu.
  • Policjant oddający krew
Powrót na górę strony