Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant uratował dziecko tonące w morzu

Data publikacji 25.07.2019

Wczoraj dolnośląski policjant, który wypoczywał nad morzem z rodziną odnalazł w wodzie 3- latka, który zaginął na plaży i był poszukiwany przez rodziców. Chłopiec był nieprzytomny, został przekazany innym osobom, które rozpoczęły resuscytację.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj przed godziną 17:00 w Trzęsaczu. Przebywający na urlopie z rodziną sierż. sztab. Artur Dyjankiewicz spostrzegł, że plażowicze grupują się przy linii brzegowej. Okazało się, że chłopiec, który plażował z rodziną kilkadziesiąt metrów dalej zaginął.

Grupa osób podjęła poszukiwania na plaży, natomiast pan Artur wspólnie z ratownikiem weszli do wody. Po kilkuminutowym przeszukiwaniu akwenu przy falochronie policjant odnalazł nieprzytomnego chłopczyka. Dopłynął z nim do brzegu i przekazał ratownikowi wodnemu, który podjął resuscytację.

Na miejsce przyjechał patrol pełniący służbę w pasie nadmorskim. Jeden z mundurowych przejął czynności reanimacyjne od ratownika ze względu na jego zmęczenie i resuscytował chłopca aż do przylotu śmigłowca pogotowia.

Trzylatek w stanie ciężkim obecnie przebywa w szpitalu.

Sierż. sztab Artur Dyjankiewicz służy w Komendzie Powiatowej Policji w Zgorzelcu w województwie dolnośląskim.

(KWP w Szczecinie / kp)

Powrót na górę strony