Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zabezpieczyli ponad kilogram narkotyków

Data publikacji 25.07.2019

Kryminalni z Komisariatu I Policji w Opolu zabezpieczyli blisko 1100 działek dilerskich amfetaminy i marihuany. Dodatkowo policjanci w trakcie przeszukania piwnicy znaleźli ostrą amunicję. Zatrzymany do tej sprawy 43-latek usłyszał już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz z ustawy o broni i amunicji. Decyzją sądu trafił do aresztu na 3 miesiące. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Ustalenia kryminalnych z Opola doprowadziły ich do budynku wielorodzinnego w centrum miasta. To właśnie tam miał zamieszkiwać mężczyzna podejrzewany o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Policjanci przypuszczali, że wytypowany przez nich 43-latek środki odurzające przechowuje w piwnicy. Aby potwierdzić swoje ustalenia, kryminalni przygotowali akcję zatrzymania mężczyzny i przeszukania należących do niego pomieszczeń.

Informacje zebrane przez kryminalnych okazały się trafne. W pomieszczeniu piwnicznym użytkowanym przez 43-latka policjanci zabezpieczyli ponad 700 gramów amfetaminy i blisko 400 gramów marihuany. Narkotyki ukryte były w plecaku i plastikowych pojemnikach. Dodatkowo policjanci natrafili tam na kilka sztuk amunicji. Zatrzymany do tej sprawy 43-letni mieszkaniec miasta usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających i nielegalnego posiadania amunicji. Teraz śledczy dokładnie wyjaśniają okoliczności tej sprawy i sprawdzają źródło pochodzenia środków odurzających i amunicji. Jak zaznaczają, sprawa może być rozwojowa.

Prokurator przychylił się do wniosku policjantów i mężczyzna trafił już do aresztu na 3 miesiące. Teraz za popełnione przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani i z ustawy o broni i amunicji grozi mu do 10 lat więzienia.

(KWP w Opolu / js)

  • Narkotyki na wadze.
  • Narkotyki na wadze.
  • Narkotyki na wadze.
  • Narkotyki na wadze.
Powrót na górę strony