Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli zagubionego 14-latka

Data publikacji 25.07.2019

Sukcesem zakończyły się poszukiwania 14-letniego chłopca pochodzenia estońskiego. Zaginięcie zgłosiła siostra młodzieńca, gdy ten oddalił się od niej w trakcie opuszczania stadionu po koncercie. Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach natychmiast ruszyli z pomocą i po kilkudziesięciu minutach odnaleźli zaginionego na jednej z dróg prowadzących do stadionu.

W środę policjanci z katowickiego oddziału prewencji pełniący służbę podczas zabezpieczenia koncertu zespołu Rammstein na Stadionie Śląskim w Chorzowie zostali zawiadomieni przez kobietę pochodzenia estońskiego o zaginięciu jej 14-letniego brata. Mieszkanka Krakowa była roztrzęsiona i zapłakana. Oświadczyła, że godzinę wcześniej chłopiec oddalił się od niej i, pomimo usilnych prób odnalezienia, do chwili obecnej nie udało jej się go odszukać. Kobieta podała rysopis nastolatka, który policjanci przekazali drogą radiową, a sami wraz ze zgłaszającą ruszyli na poszukiwania.

Mundurowi sprawdzili teren przyległy do stadionu, a także trasę dojścia do pojazdu, którym rodzeństwo przyjechało na koncert. W żadnym z tych miejsc nie było brata zgłaszającej. Dopiero na ul. Parkowej policjanci zauważyli chłopca odpowiadającego rysopisowi zaginionego, który zmierzał w stronę stadionu. Fakt, że jest to właśnie poszukiwany młodzieniec, potwierdziła także jego siostra. Chłopiec cały i zdrowy ponownie trafił pod opiekę najbliższych.

(KWP w Katowicach / js)

Powrót na górę strony